Aile Destek Ödemeleri Yattı! Bakanlıktan Son Açıklama Geldi

Bakanlıktan gelen açıklamada Aile Destek Programı'na dair ödemelerin yattığı belirtildi. Ödemelerden kimler faydalanabiliyor? Başvuru şartları ve bakanlığın konuyla ilgili açıklaması...

Dün Cumhurbaşkanının kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, aile destek ödemelerinin yarın yatacağını söylemişti. 7 Kasım gece 12 itibari ile aile destek ödemeleri hesaplara yatmaya başladı. Ödemelerini alanlar, ödemelerin zamlı yattığını söyledi, buna göre en düşük 850 TL, en yüksek 1250 TL destek ödemesi alınabilecek. Ek olarak bir çocuk için ise 350 TL ödeme hesaplara yattı. 2 kişilik bir ailede, bir de çocuk varsa totalde 1350 TL gibi bir ödeme hesaplarınıza yatmış olabilir.

Aile destek başvurusu nasıl yapılır?

Aile destek başvurusu yapmak için öncelikle herhangi bir gelirinizin bulunmaması gerekmektedir, geliri bulunmayan dar gelirli vatandaşlar için başvuru işlemleri e-devlet üzerinden gerçekleşmektedir. 144ü gereksiz yere arayarak başvuru yapmaya çalışmayınız, çünkü başvuru işlemleri oradan gerçekleşmemektedir. Herhangi bir sigortanız varsa yine bu ödeneklerden faydalanamazsınız. Bağkur veya Ssk sahibi olan sigorta sahipleri bu ödeneklere başvuramamaktadır. Geçtiğimiz aylarda en düşük ödenen miktar 450 TL idi.
Sosyal destek parası yattı mı? Kasım ayı sosyal destek parası yattı mı? Gibi sorularınıza bu yazımızda açıklık getirebilirsiniz.
Kasım ayı sosyal destek ödenekleri hesaplara yatmıştır. E-devlete girerek, adıma ptt kurum ödemesi seçeneğine tıkladıktan sonra, hesabınıza yatan yardımları ve miktarlarını görebilirsiniz. Eğer ptt karta veya ziraat bankasına sahipseniz, ister ptt den isterseniz hesabınıza aktararak ödemelerinizi rahatlıkla çekebilirsiniz. Kasım ayı ödemeleri ise 7 kasım gece 12 itibari ile yatmaya başlanmıştır.

Başa dön tuşu