Teknoloji

Apple Elektrikli Aracını Üretmeye Başlıyor! 2024 Yılını İşaret Etti

Günümüzde elektrikli araçların çok daha popüler olduğunu söyleyebiliriz. Dünyada mevcut olan petrol rezervlerinin her an tükenişiyle beraber elektrikli araçlar değerine değer katmaya devam ediyor. Yakın zamanda araçların önemli bir kısmının elektrikli olacağı da düşünülmekte. Böylesine bir ortamda Tesla, hisselerinde büyük bir artış yaşadı ve çıkardığı arabalarla önemli satış rakamlarına ulaştı. Ancak bundan sonra ciddi bir rakibi olacak gibi gözüküyor.

Apple, yaptığı açıklama ile 2024 yılında elektrikli araç üretimine başlayacaklarını duyurdu. Bununla beraber Tesla’nın hisselerinde %6’yı geçen değer kaybı yaşanırken, Elon Musk’tan konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi.

Sosyal medyada tepki çeken açıklamaları ile zaman zaman eleştirilerin odağı haline gelen Tesla’nın kurucusu milyarder Musk’ın bu gelişmeyi nasıl yorumlayacağı bilinmiyor.

Tesla’ya Rakip Doğacak

Piyasadaki boşluğu böylesine büyük bir şirketin doldurması rekabeti arttıracağa benziyor. Apple gibi bir şirketin tasarlayacağı elektrikli araba için şimdiden yoğun bir istek var. Bakalım önümüzdeki yıllarda hangi gelişmelerle Apple kullanıcılarının karşısına çıkacaklar. Girdiği her sektörde adından fazlasıyla söz ettiren Apple, araba konusunda da başarılı olacağına ilişkin çok fazla görüş var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu