Ekonomi

Araba Fiyatları 2021 Yılının İlk Ayından İtibaren Düşebilir! Pandemi ve Araba İlişkisi


İkinci el araç piyasası gün geçtikçe yükselmeye devam ediyor. Araç satın almanın zorlaştığı bugünlerde vatandaş 2020 yılının sona ermesini ve 2021 yılında fiyatların düşüşe geçmesini bekliyor. Peki araba fiyatları daha ne kadar böyle devam edecek? Sıfır ve ikinci el araç alım satımda değişim olacak mı?

İkinci El Araç Fiyatları Düşebilir

Yapılan değerlendirmeler, araç fiyatlarının 2021 yılının Ocak ayından itibaren kademeli olarak düşeceği yönünde. Ancak bu görüşler, şu an için iddianın ötesine geçemiyor. Bundan 1 yıl önce araba satın almış bir insanın şu an aynı aynı arabayı satın alabilmek için 3-4 kat fazla para vermesi gerekmektedir. Fiyatların bu kadar yükselmesindeki temel etken pandeminin yarattığı atmosfer olarak düşünülmekte.

Pandemi Araç Fiyatlarını Uçurdu

Koronavirüs başladığından bu yana araç fiyatlarında rekor artış yaşandı. Dünya çapında başlayan aşılama işlemi olumlu bir sonuç verirse araç fiyatlarını da aynı şekilde etkiler ve piyasanın rahatlaması sağlanır. Ülkemizde aşı çalışmalar ise bu ay başlıyor. Salgın riskinin azalması veya ortadan kalkması orta vadede araç satın almak isteyen kişileri fazlasıyla ilgilendiriyor. İşin sağlık boyutu kadar bu tarz maddi kısımlarını da göz ardı etmemeliyiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu