Bakan Nebati’den Vergi İncelemesi Yönünde Son Açıklamalar!

Sosyal medya fenomenlerinin vergi verip vermediği inceleniyor. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den gelen açıklamalar gözler önüne serildi. Peki ya şu an kimler vergi incelemesi altına girdi?

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yaptığı açıklama ile dikkatleri üzerine çekti. Nebati’den gelen açıklamada sosyal medyadan gelir elde eden ancak vergi vermeyen kişilerin takipte olduğu vurgulandı. Sosyal medya ifadesinde e-spor alanındaki vergi usulsüzlüklerinin de incelendiği mesajı verildi. Dolayısıyla hangi fenomenlere vergi cezasının kesileceği merak konusu haline geldi.

Denetimler Hız Kesmeden Sürüyor!

Öte yandan vergi incelemeleriyle ilgili denetimlerin sürdüğü belirtildi. Sosyal medya üzerinden kazanç elde eden pek çok kişinin inceleme altında olduğu belirtildi. 50 bin kişiyi geçen fenomenin bu kapsamda inceleneceği belirtiliyor. Aktif olarak 500’den fazla fenomen hakkında işlem başlatıldığı belirtildi.

Yeni Düzenlemeler Yolda

Öte yandan hem sosyal medya hem de e-spor üzerinden elde edilen kazançların vergilendirilmesi konusunda düzenlemelerin yapılacağı vurgulandı. En yakın zamanda kapsamlı bir düzenleme gelebilir. Konuyla ilgili güncel gelişmeler bizzat Nureddin Nebati tarafından açıklandı.

Başa dön tuşu