Bitcoin’deki Dalgalanma Yatırımcıları Endişelendiriyor

Bitcoin fiyatındaki son gelişme neticesinde dalgalanmanın nasıl sonuçlanacağı merak edildi. Kripto para piyasalarındaki hızlı değişimler yatırımcıyı endişelendirmekte.

Kripto piyasası çılgın bir haftanın ardından bir mola veriyor.
Bitcoin yaklaşık %1, Ether yaklaşık %1 ve Ripple yaklaşık %3 oranında değer kaybetti. Piyasa son birkaç gündür dalgalanıyor, ancak son düşüş özellikle dalgalı bir dönemin sonunda geldi.
Bitcoin 21 Aralık’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 75.000 $’a ulaştı ve o zamandan beri tırmanmaya devam etti. Ancak, çok hızlı ve öngörülemez oldukları için yatırımcıların fiyat değişikliklerine ayak uydurması zor oldu.


Bitcoin Yükselecek mi?

Piyasanın oynaklığı, bu farklı para birimlerinin nasıl çalıştığını veya ne kadar değerli olduklarını anlamayan yatırımcılar arasında bazı kafa karışıklıklarına yol açtı. Bir para biriminin diğerlerine kıyasla ne zaman değer kazanacağını ya da kaybedeceğini bilmek zor, bu da yatırımlarından para kazanmak isteyen yatırımcıların işini zorlaştırıyor.


Bu durum muhtemelen yakın zamanda çözülmeyecektir – kripto para birimi endüstrisi geleneksel finansa kıyasla hala nispeten gençtir ve 2021 ve sonrasında hızlı büyümesini sürdürecektir.
Blok zinciri ve kripto para dünyası son zamanlarda büyük bir tartışma konusu oldu. Bitcoin’deki artıştan ethereum’un yakın zamanda hacklenmesine kadar, son aylarda bazı büyük yükselişler ve düşüşler gördük. Çin’in bazı kripto para birimlerinin ticaretini yasaklamayı planladığına dair söylentiler de vardı ve bu da düzenleyicilerin tüm kripto ticaretini engellemek için harekete geçeceği korkusuna yol açtı. Blockchain teknolojisi henüz emekleme aşamasında ve ileriye dönük büyüme için çok fazla fırsat var. Kripto ve blok zincirini nelerin beklediği konusunda heyecanlıyız.

Başa dön tuşu