Ekonomi

Devlet Bankaları Güncel Kredi Faiz Oranları! Aralık Ayında Konut, Taşıt ve İhtiyaç Kredisi


Merkez Bankası’nın faiz arttırma kararı şüphesiz kredi çekmek isteyenleri olumsuz yönde etkiledi. Faizdeki artıştan sonra vatandaş çekeceği krediyi yüzde kaç faizle geri ödeyeceğini merak ediyor. Devlet bankalarındaki ihtiyaç, tüketici, konut ve taşıt kredileriyle ilgili gerekli bilgiler ve şartlar haberimizde yer alıyor.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ın müşterilerine sunmuş olduğu bir takım kredi seçenekleri mevcut. Bunlar arasında en fazla tercih edilen kredi türleri arasında araç, ev ve ihtiyaç kredisi bulunuyor. İşte bankaların talep ettiği faiz rakamları…

Ziraat Bankası Faiz Oranları

Devlet bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası tüketici kredisi için 1,75 faiz oranı uygulanıyor. Bu durum konutta 1,65 iken taşıt kredisinde 1,75’dir.

Halkbank Güncel Kredi Faiz Oranı

Kredi ihtiyacı olan vatandaşların Halkbank ihtiyaç kredisinden yararlanabilmeleri için 1,77’lik bir faiz oranını dikkate almaları lazım. Yine taşıt kredisi için de yüzde 1,77’lik faiz oranı verilmektedir. En avantajlı kredi faizi ise konut kredisinde 1,52 oranla veriliyor.

Vakıfbank Uygun Kredi Faiz Oranları

Diğer devlet bankalarına kıyasla Vakıfbank’ın vermiş olduğu faiz oranları oldukça avantajlı. İhtiyaç kredisinde 1,52 taşıt kredisinde 1,48 ve SarıPanjur konut kredisinde 1,49 faiz oranı ile kredi çekimi yapabilirsiniz. Her bankanın kendine özel kredi çekme şartları olabileceğini hatırlatalım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu