Emekli Promosyonuna 2023 Zammı! Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Garanti BBVA Promosyon Ücretleri…

Milyonlarca emekliye beklenen promosyon müjdesi verildi mi? BDDK promosyon ödeme kararı ne zaman duyurulacak? Garanti Bankası, kamu bankaları, ING, Denizbank, QNB Finansbank 2023 promosyon ödemeleri...

12 milyon emeklinin bankalar tarafından faydalandığı ödemeler arasında yer alan promosyonlarda yeni yıl itibariyle ne kadar zam gelecek araştırılmaya başlandı. Buna göre ise emekliler yüksek ödemeler alabilmek için bankaların yeni kampanyalarını araştırmaya devam ediyor.

SGK KASIM AYINDA GÜNCELLEMİŞTİ

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yapılan yeni anlaşma duyurusunda güncel promosyonlar açıklanmıştı.

Bankalar ile imzalanacak protokole göre SGK’dan gelir/aylık alan emekli ve hak sahiplerinden gelir/aylıkları;

  • 3.500.-TL’ye kadar olanlara 3.000.-TL,
  • 3.500.-TL – 7.500.-TL arası olanlara 3.500.-TL,
  • 7.500.-TL – 10.000.-TL arası olanlara 4.500.-TL
  • 10.000.-TL’den fazla olanlara 5.000.-TL 3 (üç) yıl için peşin promosyon ödenmesi yapılacak.

Bankalar tarafından promosyon ödenebilmesi için emekli ve hak sahiplerinin talepte bulunmaları ve gelir/aylıklarını 3 yıl süre ile bankadan alacaklarına ilişkin taahhütname imzalamaları gerekiyor.

Açıklamada ”Belirlenen tutarlar asgari olup, Bankalar kendi uygulamaları doğrultusunda promosyon miktarlarını artırabilecekler” denildi.

YENİ YILDA NE KADAR ZAM GELECEK

Türkiye’de yeni yıl itibariyle promosyon rakamlarının artması hedefleniyor. Bu doğrultuda emekliye verilen en yüksek promosyon ödemesi 7 bin 500 lira birkaç ay içerisinde en düşük emekli aylığı alana ödenecek. Buna göre ise emeklilerin maaş aralıklarına göre 20 bin liraya kadar promosyon ödemelerinin yapılması bekleniyor.

Başa dön tuşu