Enflasyonu Düşürecek Hamle Belli Oldu mu? TBMM’de Alkış Alan Konuşma Ses Getirdi!

TBMM'deki Genel Kurul'da söz alan MHP'li Milletvekili, enflasyon hakkında konuştu. Milletvekili Mustafa Kalaycı, enflasyonun düşeceği yönünde önemli ifadelere yer verdi. Peki 2023 yılında enflasyon yüzde kaç olacak?

TBMM Genel Kurulu’nda bugün 2023 Yılı Bütçe Kanun Teklifi görüşülmeye devam ediliyor.

Genel Kurul’da söz alan MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, teklifin tümü üzerine partisinin görüşlerini açıkladı.

“Yaşanan tüm güçlüklere rağmen Türk sanayisinde çarklar dönmekte” diyen Kalaycı, döviz kurlarındaki ekonomik gerçeklerle bağdaşmayan artışların enflasyonu körüklediğini söyledi.

Kalaycı, şunları söyledi: “Ekim ayı itibariyle yüzde 85,51’e kadar yükselen yıllık enflasyon oranı, kasım ayında 84,30 olmuştur. Gıda ve alkolsüz içeceklerde enflasyon yüzde 102,55 olup artış devam etmiştir. Gıda ürünlerindeki fiyat artışlarının kontrolü sağlanmalı, denetimler sıkı ve etkin bir şekilde sürdürülmelidir. Haksız kazanç sağlayan fırsatçıların yakasından tutulmalı, kirli oyunun bir parçası olarak fiyat etiketlerini kabartanlar deşifre edilerek cümle aleme rezil edilmeli, yaptıklarının bedeli de ödetilmelidir. Enflasyonun bu aydan itibaren yüksek oranlarda tepetaklak düştüğü görülecektir. Adına ‘baz etkisi’ deyin, ne derseniz deyin, neticede enflasyon, çıktığı gibi inecektir.” 

Başa dön tuşu