Gündem

Erol Mütercimler MHP Liderinin Aklındaki Cumhurbaşkanı Adayını Açıkladı!

Erol Mütercimler, Youtube hesabı üzerinden yapmış olduğu yayınlarda çok önemli açıklamalarda bulundu. Erken seçim tartışmaları bir türlü son bulmuyorken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı seçim için zemin hazırladığına yönelik iddialar sarf edilmeye devam ediliyor. Seçim konularına açıklık getiren araştırmacı yazar Mütercimler, 2023 yılıdan önce erken yapılacağını söyledi. Bunu sebebini ise ekonominin yükünün seçim tarihine kadar kaldırılamayacağı, sosyolojik açıda sıkıntılar doğuracağı için erken bir tarihte yeniden seçime gidileceğini belirtti.

MHP Lideri Bahçeli’nin Aklındaki Cumhurbaşkanı Adayı Kim?

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kendisinden sonra olmasını istediği genel başkan ve önümüzdeki senelerde yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nde kimi aday olarak gördüğünü açıkladı. Yaptığı açıklamada Bahçeli’nin Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ı Cumhurbaşkanı adayı olarak gördüğünü iddia etti. Bahçeli’nin Genel başkanlık koltuğunda görmeyi planladığı ismin tahminlerin aksine Meral Akşener değil, İstanbul’dan genç bir milletvekilinin olduğunu belirtti.

Erol Mütercimler Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı yayın binlerce kişi tarafından izlendi. Yapılan açıklamalarla ilgili MHP kanadından bir açıklama gelecek mi merak konusu oldu. Devlet Bahçeli’nin konuyla ilgili olası bir değerlendirme yapması durumunda siyaset gündemi genel başkanlık ve Cumhurbaşkanlığı adaylığı olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu