Galatasaray’a Futbolcu Transferi Sonrası Ek Gelir Fırsatı!

Galatasaray'ın hem transfer hem de kiralama işlemleriyle mali anlamda iyi bir konuma geldiği anlaşılıyor. Mostafa Mohammed'in kiralanması da buna dahildi.

2020-2021 sezonunda 1,5 milyon Euro kiralama bedeliyle Galatasaray’a transfer olan ilk sezon 11 kez ilk 11 olmak üzere toplam 17 maçta görev alıp 9 gole katkı sağlayan Mostafa Mohammed’in bonservisi ise 3,85 milyon Euro karşılığında alınmıştı. Bonservisi Galatasaray’a geldiği 2021-2022 sezonunda da 16’sı ilk 11 olmak üzere toplam 8 gol 5 asist doğrudan gol katkısı veren Mısırlı golcü, 2022-2023 sezonunda yeni teknik direktör Okan Buruk tarafından kadroda düşünülmediği için hem maaş yükünden kurtulmak hem de satın alma opsiyonlu satış gerçekleştirebilmek için sezon başında Fransa Ligue 1 takımlarından Nantes’e kiralanmıştı.

Yeni Takımının Gözdesi Oldu!

Ligue 1’de gösterdiği performansla yeni hocası Kombouare’nin beğenisini kazanan golcü oyuncu, bu sezon 13 kez ilk 11 olmak üzere toplam 21 maçta görev alarak 6 gol 2 asist katkısı yaparak takımının atığı 15 golün 8’ine doğrudan etki etti. Küme düşme hattının hemen üzerinde yer alan Nantes takımının bu sezon gol yükünü çeken Mohammed’in satın alma opsiyonu 5,75 Milyon Euro olarak belirlenmişti. Eğer Nantes kümede kalmayı başarırsa belirlenen bedeli peşin ödeyerek Mostafa Mohammed’in bonservisini alacağı iddia edildi. En büyük belirleyicilerden birinin takımın kümede kalıp kalmayacağı konusu olurken, Nantes küme düşerse Mostafa Mohammed’in geleceğinin ne olacağı ise büyük merak konusu haline geldi. Bu transfer gerçekleşirse Mostafa Mohammed’in satışından Galatasaray kulübü toplam 6 milyon Euro gelir elde etmiş olacak ve önümüzdeki sene Finansal fair play konusunda daha az sıkıntı yaşayacak.

Başa dön tuşu