Kar Bekleyenlere Kötü Haber: Meteoroloji Sıcaklık Artacak Diyor!

Hava durumunda kar bekleyen vatandaşlara üzen haber verildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumunun karlı değil sıcak geçeceği yönünde uyarıda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, güncel hava durumu tahmin raporunu yayımladı. Buna göre; yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Rize, Artvin, Van ve Hakkari çevreleri ile Trabzon’un doğu ilçelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, kıyı kesimlerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Marmara ile iç ve doğu kesimlerde pus ve yer yer sis bekleniyor.

İstanbul İzmir Sıcaklıyor

Yurt genelinde bu hafta da istenen kar yağışı yok. Hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Ankara’da en yüksek sıcaklık 9 derece olacak. İstanbul’da hava sıcaklığı 14, İzmir’de 16 dereceye kadar ulaşacak.

KIYI BÖLGELERİNDE KUVVETLİ YAĞIŞ

Yağışların kıyı bölgelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. İç Ege’nin yüksek kesimlerinde ve Batı Akdeniz’in Toroslar mevkiinde ise kar yağma ihtimali var. Yurdun batı kesimlerinde kuvvetli lodos esecek. Yer yer fırtına bekleniyor.

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU TAHMİNİ

9 OCAK 2023 PAZARTESİ GÜNÜ

10 OCAK 2023 SALI GÜNÜ

Başa dön tuşu