Ekonomi

KYK Burs ve Kredilerine Zam Yapıldı! 2021 Yılında Aylık Kaç TL Ödeme Yapılacak?

KYK ile ilgili yapılan açıklamaya göre üniversite öğrencilerine verilecek kredi ve burs miktarlarına zam yapıldı. Böylelikle öğrenciler 2021 yılında daha fazla burs ve kredi alacak. 2020 yılının çeyreklerinde artış gösteren enflasyon sonrasında asgari ücret, emekli maaşında artış beklenirken bir zam haberi de KYK’dan geldi.

2021 Yılında Öğrenciye Zamlı Ödeme Müjdesi

Öğrenciler, geçim şartlarının biraz daha zorlanmasıyla devlet tarafından verilen kredi ve burslara zam yapılması gerektiğini sosyal medyada oluşturduğu etiketlerle dile getirmişti. KYK’dan yanıt ise gecikmedi. Aralık ayında yapılan zam düzenlemelerinden öğrenciler de faydalandı. Böylelikle yeni zamlar 2021 yılının Ocak ayından itibaren geçerli olacak.

Lisans ve Önlisans bölümlerinden birini okuyan öğrenciler 650 TL alacakken bu durum yüksek lisansta 1300 TL doktora yapanlar da ise 1950 TL olarak güncellendi. Yapılacak zamlı ödeme kararının hemen ardından KYK yurt fiyatlarına herhangi bir zam gelecek mi merak ediliyor. Konuyla ilgili resmi makamlardan herhangi bir açıklama yapılmadı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu