Meteoroloji Sarı Kodlu Uyarıda Bulundu! İstanbul, İzmir ve Ankara’da Fırtına Olacak mı?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, fırtına konusunda bazı şehirlerin sakinlerini uyardı. Bugünden itibaren hangi şehirlerde fırtınalı ve sağanak yağışlı hava olacak?

Fırtınanın etkisi altında olacak şehirler hakkında bilgi verildi. Hangi şehirlerde sağanak yağışın ve fırtınanın olacağı soruluyor. Üstelik Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden de açıklama geldi.

Meteroloji Genel Müdürlüğü’nün tahmin raporunda şu ifadeler yer aldı: ”Ülkemiz genelinin parçalı ve az bulutlu, kuzey ve doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Bartın, Karabük, Kastamonu ve Sinop çevreleri ile Şanlıurfa’nın doğu çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Erzurum, Bingöl, Muş, Bitlis ve Van çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara ile iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor.”

Hava sıcaklığının batı bölgeleri ile güneydoğu kesimlerinde iki ila beş derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, altı ili (Antalya, Mersin, Karaman, Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş) ‘sarı kod’la uyardı. Ayrıca MGM, bu bölgelerde kuvvetli fırtınaya karşı hazırlıklı olunması çağrısı yaptı.

Başa dön tuşu