Meteoroloji Vatandaşları Kar Soğuğu İçin Uyarıyor! Hava Sıcaklıklarının Düşeceği Şehirleri Açıkladı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, kar soğuğu için uyarıda bulundu. Bazı şehirlerde hava sıcaklıkları gittikçe düşüyor. İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa ve Ankara'da kar ne zaman yağacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, bugün Marmara’nın doğusu, Doğu Akdeniz’in doğusu, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Bitlis, Van, Muş ve Bingöl çevrelerinin yağmurlu, iç ve yüksek kesimlerde yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların öğle saatlerinden sonra Batı Karadeniz kıyıları ile gece saatlerinden sonra Rize çevreleri ve Artvin’in kuzey ilçelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Marmara ile iç ve doğu kesimlerde pus ve yer yer sis bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı ve yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Kar Yağması Beklenen Şehirler

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Muş, Bingöl, Elazığ, Malatya, Tunceli, Erzincan, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Ardahan, Sivas, Yozgat, Çankırı ve Kastamonu için kar yağışı uyarısında bulundu.

İstanbul’da Yağmur Bekleniyor


İstanbul’da sabah saatlerinde yağmurlu bir hava beklenirken hava sıcaklığının da en yüksek 13 derece olacak.

6 Ocak 2023 Hava Durumu Tahmini

7 Ocak 2023 Hava Durumu Tahmini

8 Ocak 2023 Hava Durumu Tahmini

Başa dön tuşu