Teknoloji

Microsoft Cyberpunk 2077 İçin Ödenen Paraları İade Edeceğini Açıkladı!

Cyberpunk 2077, yıllarca geliştirilmesi ve 3 defa ertelenmesinin ardından büyük umutlarla azımsanmayacak bir kitle tarafından satın alınmıştı. Ancak oyun yayınlandığında özellikle konsollarda pek çok hata ile karşılaşıldı. Bu hataların yıllardır neden düzeltilmediği sorgulanırken Sony’den şaşırtan iade hamlesi geldi. Kullanıcılar oyunlarını iade ederken bir haber daha geldi ki can alıcı nokta bu oldu. Sony, Cyberpunk 2077’yi yayından kaldırdı. Bu durum Cyberpunk 2077 yapımcısı CD Projekt Red’in hisse fiyatlarında düşüşe neden oldu. Uzun zamandır bu kadar büyük düşüşler yaşamayan yapımcı şirket için işler yolunda gitmedi.

Microsoft da Cyberpunk 2077 İçin İade Yapacak!

Sony’nin bu kararından kısa bir süre sonra da Microsoft’tan para iadesine yönelik bir karar çıktı. XBox konsolunda oynamak üzere Cyberpunk 2077 satın alan oyuncular, kısa süre içerisinde oyunu iade edebilecek.

Oyundaki hataların özellikle Şubat ayında tamamlanabileceğinin açıklanması oyunu satın alan kişilerin hayal kırıklığı yaşamasına neden olmuştu. Oyuncular en azından parasını iade edebilecek ancak CD Projekt Red hisselerini satın almış kişiler de büyük zarar etmenin eşiğine geldi. Eğer mevcut hisselerini bozdururlarsa Cyberpunk 2077’nin etkilerini onlar da bizzat yakından hissedecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu