Okulda Son Hafta Yoklama Alınıyor mu? Karne Alacak Öğrenciler Buna Şaşıracak!

İlkokul, ortaokul ve liseye gitmekte olan milyonlarca öğrenci, yoklama alınmaz düşüncesi ile okula gitmiyor. Peki okula gitmeyenler yok yazılacak mı? Son hafta okulda yoklama alınmıyor mu?

2022-2023 eğitim öğretim sürecinin bitmesine birkaç gün kala konu hakkında araştırmalarda hız kazandı. 20 Ocak Cuma günü karne alacak milyonlarca öğrenci 15 tatil heyecanı yaşayacak. Geçtiğimiz gün öğretmenlerin e-okul sistemine not giriş işlemi sonlanırken okul idarecileri de not değiştirme işlemi yapamıyor. Yıllardır öğrencilerin akıllarındaki tek soru son hafta yoklama alınıyor mu alınmıyor mu? olurken konu hakkında yanıt geldi. Milli Eğitim Bakanlığı’na yöneltilen soruların pek çoğu yoklama ile ilgili olurken 5 günden fazla devamsızlığı bulunan öğrencilerin de takdir ya da teşekkür belgesi alamadığı belirtiliyor. Bu nedenle devamsızlık yapmaktan korkan öğrenciler son hafta okula gidilmemesi durumunda neler olacağını merak ediyor. İşte merak edilen tüm soruların yanıtları…

SON HAFTA YOKLAMA ALINIYOR MU?


Okulların kapanmasına bir iki gün kala son hafta yoklama alınacak mı? sorusu da en çok araştırılan konuların başında yer alıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama kapsamında Cuma gününe kadar yoklama alınacağı belirtiliyor. Bu kapsamda perşembe ve cuma günleri de okullarda yoklama işlemi devam edecek. Perşembe günü bütün karneler basılmış olsa bile devamsızlık e-okul üzerinden sisteme işleyecek.

Bu kapsamda son hafta okula gitmeyen öğrenciler duyduğu haberle büyük bir üzüntü yaşadı. Ancak okul yönetiminin farklı bir karara varması durumunda devamsızlıkların sisteme işlememe ihtimali olduğu da söyleniyor. Bu yöntemin yasal bir işlem olmadığını belirtmekte fayda var.

Başa dön tuşu