Ekonomi

Sigorta Primleri Devlet Güvencesi Altında! Yeni Destek Paketine Neler Bulunuyor?

Daha önce yapılan koronavirüs destek paketlerinin yanı sıra bu sefer prim günlerinin dikkate alındığı bir yardım paketi devlet tarafından işyeri sahiplerine veriliyor. Özellikle salgından beri pek çok işyeri kapanmak zorunda kalmış ve maddi sıkıntılar sebebiyle hem kredi çekmiş hem de dükkanlarını işletemez hale gelmişti. Açıklanan pakete göre çalışanları prim günleri için oldukça olumlu haberler var.

Sigortalı olarak işçi çalıştıran ve sigorta primlerini her ay ödeyen işyeri sahipleri, bu ödemelerden bir süreliğine muaf tutulabilir. Belirli sayıda kişinin yararlanabileceği bu yardımda emekli olabilmek için oldukça ihtiyaç duyulan sigorta primleri devlet katkısıyla yatırılacak.

1 Milyondan Fazla Kişinin Sigorta Primi Yatırılacak

Yapılan açıklamada 1 milyondan fazla insanın sigorta primlerinin tamamı veya önemli bir kısmı bizzat devlet tarafından karşılaşanacak. Ödenecek tutarın ise 1100 TL’yi geçeceği belirtiliyor. Bu destek paketinden yararlanmak için interet üzerinden başvuru sağlanabilecek. E-SGK uygulaması aracılığıyla yalnızca destek paketi için değil çeşitli konularda da başvuru sağlamak mümkün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu