Vücudunuz Soğuktan Titreyecek! Meteoroloji’den Kar ve Soğuk Alarmı!

Meteoroloji, soğuk havalarla ilgili sık sık bilgi veriyor. Şimdi ise pek çok şehir için sarı kod uyarısını verdi. Kar yağışları ne zaman başlayacak? Hava durumu tahmin raporu yayınlandı...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumuna ilişkin güncel tahmin raporunu yayımladı. Buna göre, ülkenin batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Kıyı Ege ile Antalya’nın batı kıyılarının yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor.

19 İLE KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji’den 19 il için turuncu ve sarı kodlu uyarıda bulunuldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Aydın, Bilecik, Bolu, Bursa, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Sakarya, Uşak, Yalova ve Düzce için sarı kodlu uyarı yapılırken Balıkesir, Çanakkale, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ için turuncu kodlu uyarı yapıldı.

HAVA SICAKLIĞI

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGAR VE UYARISI

Rüzgarın genellikle güneyli, Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege’de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (40-80 km/sa) esmesi bekleniyor.

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU TAHMİNİ

19 OCAK 2023 PERŞEMBE GÜNÜ

20 OCAK 2023 CUMA GÜNÜ

21 OCAK 2023 CUMARTESİ GÜNÜ

22 CAK 2023 PAZAR GÜNÜ

23 OCAK 2023 PAZARTESİ GÜNÜ

Başa dön tuşu