Yaşlı Ve Engelli Ödemeleri Hesaplara Yattı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yaşlı ve engelli ödemelerine ilişkin bilgi verdi.

Bakan Derya Yanık, bugünkü konuşmasında, yaşlı ve engelli bireylerin her ay aldığı yardım ödemeleri hesaplara bugün yattı dedi.

Kasım ayı ödemeleri için 2.1 milyar TL bütçe ayrıldığını söyleyen Bakan, ödemelerin gecikmeden her ay hesaplara yatacağını belirtti. Ve bugün itibari ile ptt şubelerinden veya e devlet aracılığıyla ödemeleri çekebileceklerini belirtti.

Engelli Ve Yaşlı Bireyler İçin Yardım Kampanyası Devam Ediyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olan Derya Yanık, bugün yeni bir açıklama yaparak kasım ayına ait ödemelerin ve yatırılan yaşlı ve engelli aylığı ile ilgili bilgi paylaştı. Yaşlı ve engelli vatandaşlar hesaplarını kontrol etsinler çünkü ödemeleri yatmıştır dedi.

Toplam ödeme 2.1milyar TL oldu!

Haberlere göre bu ay ödeme miktarı yükseltilerek 2.1 milyar TL oldu, Bakan Yanık bugün yaptığı açıklamalarda ihtiyacı olan yaşlı ve engelli bireylere aylık ödemelere devam ettiğini ve edeceklerini söyledi. Kasım ayı ödemelerinin yattığını ve önümüzdeki aylarda düzenli olarak devam edeceğini beyan etti. Engelli ve yaşlı bireyler için başvuruların devam ettiğini belirten Bakan, isteyenlerin ve ihtiyacı olan yaşlı ve engelli bireylerin e-devlet üzerinden başvurabileceğini açıkladı.
Sizlerin de bu yardımlara ihtiyacınız varsa, E devlet üzerinden başvurabilir ve uygun görünürseniz her ay yaşlı ve engelli sosyal destek yardımı alabilirsiniz. E-devlet üzerinden kolayca başvurmak için sitemizdeki haberleri takip ediniz.

Başa dön tuşu